فروش میکروکنترلر

امروزه شرکت های بسیاری در دنیا به فروش میکروکنترلر مشغول می باشند. چرا که این محصول در اکثر صنایع الکترونیک کشور کاربرد دارد. به عنوان مثال در صنایع لوازم خانگی مثل انواع ماشین لباسشویی ها، یخچال ها و ماشین ظرفشویی ها از این قطعه الکتریکی استفاده می کنند. در این مقاله سعی می کنیم با انواع میکروکنترلرها و فروشندگان اصلی این قطعه الکتریکی آشنا شویم. بعلاوه قابل ذکر است که امروزه فروشگاه اینترنتی قطعات الکترونیک به فروش اینترنتی میکروکنترلر می پردازند و اغلب تولیدکننده گان با آگاهی بیشتری به مقایسه محصولات پرداخته و می توانند انتخاب درستی برای محصول خود انجام دهند.

اغلب صنعت گران در صنایع الکترونیک سعی دارند که قیمت محصول نهایی خود را کاهش دهند و از این طریق سود بیشتری را نسیب خود کنند. لذا این افراد اغلب سعی می کنند با وارکننده گان این محصول ارتباط برقرار کنند و خرید خود را از این شرکت ها انجام دهند. بعلاوه بسیاری از قطعات صنایع نظامی جزو قطعات الکترونیکی می باشد و میکروکنترلرها جزو جدانشدنی اغلب محصولات نظامی می باشد.

فروش میکروکنترلر

با انواع میکروکنترلرها بیشتر آشنا شویم

امروزه دو شرکت بسیار بزرگ آمریکایی به تولید انواع میکروکنترلر می پردازند.

شرکت Atmel : این شرکت که در سال 1984 در کالیفرنیا آمریکا تاسیس شده در حوزه قطعات الکترونیکی به فعالیت می پردازد و تخصص اصلی آن طراحی و تولید انواع میکروکنتر است.

شرکت Microchip : این شرکت که در سال 1989 تاسیس شده است نیز به طراحی و تولید انواع قطعات الکترونیکی می پردازد بعلاوه اینکه فروش میکروکنترلر یکی از اقدامات اصلی این شرکت محسوب می شود.

میکروکنترلرها انواع متفاوتی دارند و سری های مختلف آن در بازار به فروش می رسد. بعلاوه اینکه میکروکنترلر دارای امکانات متفاوتی هستند و بر اساس آن قیمت میکروکنترلرها متفاوت می باشد. با ما همراه باشید تا با انواع میکروکنترلر آشنا شوید.

میکروکنترلر خانواده AVR

این میکروکنترلر که اغلب محصول شرکت Atmel می باشد و همانطور که گفته شده در صنایع الکترونیک بسیار پرکارد است. گفتنی است میکروکنترلرهای سری AVR به دلیل فرکانس پایین بودن کمتر در صنایع نظامی استفاده می شود. این میکروکنترلرها دارای زیرمجموعه هایی می باشد که ازجمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

میکروکنترلر avr

میکروکنترلر سری AT90S:

میکروکنترلر سری AT90S از جمله اعضای کلاسیک و سنتی میکروکنترلر خانواده AVR می باشد و به دلیل داشتن امکانات کم، کمتر مورد استقبال قرار گرفته است.

میکروکنترلر سری ATtiny:

میکروکنترلر سری ATtiny به دلیل ابعاد کوچک اغلب در مدارهایی استفاده می شود که ابعاد در آن مهم است و نیاز به پورت زیاد نمی باشد. انواع میکروکنترلرهای سری ATtiny دارای 8، 20 و 28 پایه می باشند. از جمله آی سی های میکروکنترلر این خانواده می توان به ATtiny85، ATtiny24, ATtiny13 می باشد.

میکروکنترلر سری ATmega:

میکروکنترلر سری ATmega دارای امکانات بیشتری نسبت به سری ATtiny و AT90S دارند. لذا نظر بیشتر کاربران را به خود جلب کرده است. امکاناتی از قبیل مبدل آنالوگ به دیجیتال (ADC) ، تایمرها و پورت های بیشتر، رابط سریال نظیر (SPI و USART) و حافظه EEPROM از جمله مشخصات آی سی های میکروکنترلر avr خانواده ATmega می باشد. آی سی میکروکنترلر ATmega128, ATmega64, ATmega32, ATmega16, ATmega8 از جمله آی سی های این سری می باشند. میکروکنترلر arm در بازار ایران اغلب به چند دسته تقسیم می شوند:

میکروکنترلر خانواده ARM

شاید سوال خیلی از شما باشد که آی سی میکروکنترلر آرم چیست؟ میکروکنترلر خانواده Arm مبتنی بر معماری رایانه کم دستور (RISC) می باشد. این پردازنده توسط کمپانی انگلیسی ARM Holding طراحی گشته است. طراحی ویژه این آی سی باعث شده توان مصرفی بسیار پایینی داشته باشد و در اکثر تلفن های هوشمند و تبلت استفاده گسترده ای داشته باشد. مزایای جانبی پردازنده ARM از جمله سرعت پردازش بسیار بالا، توان مصرفی کم، سخت افزارهای جانبی متعدد مانند SDRAM , Ethernet, UART, USB, ADC, DAC باعث شده است جای خود را در بازار پیدا کند و اغلب مصرف کننده ها به دنبال خرید میکروکنترلر arm باشند.

میکروکنترلر ARM

میکروکنترلر سری LPC: 

میکروکنترلر سری LPC ساخته شده شرکت NXP یا همان فلیپس می باشد. این میکروکنترلر فرکانس کاری از چند مگاهرتز تا 200 مگاهرتز کار می کند. در بین مصرف کننده گان خرید میکروکنترلر LPC1768 بسیار محبوب است. LPC13xx ، LPC17xx، LPC21xx از جمله قطعات مهم این سری از میکروکنترلرها می باشد.

میکروکنترلر سری STM32: 

میکروکنترلر سری STM32 از جمله پردازنده های 32 بیتی بر اساس پرادازنده Cortex-M طراحی شده است. پردازش سیگنال دیجیتال به همراه توان کم و ولتاژ مصرفی پایین در عین حفظ یکپارچگی این گزینه را بسیار محبوب و انتخاب مناسب برای مصرف کنندگان کرده است. لذا اغلب این افراد به خرید میکروکنترلر STM32 می پردازند. این سری از میکروکنترلرها از فرکانس چند مگاهرتز تا فرکانس 400 مگاهرتز را پشتیبانی می کنند.

میکروکنترلر خانواده PIC

میکروکنترلر خانواده PIC ساخته شده در شرکت Micrchip می باشند. این خانواده دسته های 8، 16 و 32 بیتی برای کاربردهای وسیعی در صنایع الکترونیک مورد استفاده قرار می گیرد. سادگی و ارزان قیمت بودن این خانواده از میکروکنترلرها باعث استفاده گسترده این آی سی ها در این صنایع شده است.

میکروکنترلر PIC

لیست قیمت انواع میکروکنترلر

همان طور که قبلا به آن اشاره شد میکروکنترلرها در صنایع الکترونیک و مخابرات بسیار پر مصرف می باشند و اکثر تولیدکنندگان این حوزه تمایل دارند از واردکننده مستقیم به خرید میکروکنترلر صنعتی بپردازند تا در قیمت خرید میکروکنترلر صرفه جویی کنند. بعلاوه خرید میکروکنترلر به صورت عمده می تواند هزینه تولیدکنندگان را نیز پایین بیاورند. این تولیدکننده گان برای خرید اغلب به مرکز فروش میکروکنترلر در تهران سری می زنند و یا از طریق فروشگاه های اینترنتی فروش قطعات الکترونیک سفارش خود را ثبت می کنند.

شما می توانید با کمی سرچ و بازدید از این فروشگاه های آنلاین به لیست قیمت میکروکنترلرها دست پیدا کنید. این فروشگاه ها اغلب به

فروش میکروکنترلر avr

فروش میکروکنترلر arm

فروش میکروکنترلر pic

مشغول می باشند.

میکروکنترلرقیمت
ATmega8 لیست محصولات فروشگاه
ATmega16میکروکنترلر atmega16
ATmega32میکروکنترلر ATmega32
STM32F103C8T6خرید و فروش میکروکنترلر STM32
STM32F103ZET6 خرید و فروش میکروکنترلر STM32
STM32F407VGT6 خرید میکروکنترلر STM32
LPC1768FBD100فروش میکروکنترلر arm
PIC16F636میکروکنترلر pic
PIC16F877Aفروش میکروکنترلر pic

شما می توانید برای دریافت لیست کامل قیمت انواع میکروکنترلر با شرکت آی سی یاب تماس حاصل فرمایید.

فروش میکروکنترلر با قیمت مناسب

امروزه شرکت های متعددی به واردات قطعات الکترونیک مشغول می باشند. این شرکت ها اغلب در شهر تهران متمرکز می باشند. این شرکت ها با واردات انواع ماژول های الکتریکی کمک شایانی به صنعت الکترونیک کشور می کنند. شما برای خرید انواع میکروکنترلر می توانید سری به سایت این شرکت ها بزنید. و با انجام استعلام قیمت آی سی میکروکنترلر بتوانید با بهترین قیمت موجود خرید خود را انجام دهید. بعلاوه فروش اینترنتی میکروکنترلر نیز این روزها رواج خوبی پیدا کرده و اغلب مصرف کننده برای صرفه جویی در وقت و هزینه خود به سراغ خرید اینترنتی میکروکنترلر روی آورده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *Language