ماژول ها درواقع بردهای از پیش تعیین شده ای هستند که برای صرفه جویی در زمان و برای ارائه بهتر خدمات به این صورت عرضه می شوند. بخش مهمی در تولید و توزیع ماژول های الکترونیکی به واردات ماژول الکترونیکی مربوط می شود. قیمت ماژول الکترونیک وارداتی نسبت به نمونه های دیگر متفاوت می باشد و این نوع ماژول ها دارای ویژگی های متفاوت تری هم می باشند. واردات ماژول های الکترونیکی برای انجام پروژه های الکترونیکی بسیار مهم و حیاتی می باشد. پروژه هایی که در ایران انجام می شود، معمولا نیاز به بهترین محصولات و مواد اولیه دارد که بخش بزرگی از این نیاز توسط واردات ماژول ها تأمین می گردد.

ماژول هایی که به کشور وارد می شوند، نیاز به تست کردن دارند و این بخش در گمرک به خوبی انجام می شود،اما با این وجود بهتر است که تست دوباره ای برای این ماژول ها انجام شود. ماژول ها در ابعاد کوچک و اندازه های کوچکی تشکیل شده اند و دارای ورودی ها و خروجی های مشخصی هستند. قیمت ماژول الکترونیک به صورت کلی و مفصلا در ادامه برای شما شرح خواهد داده شد. ماژول های موجود در بازار دارای قیمت های مشخصی هستند.

blank
قیمت ماژول الکترونیک

انواع ماژول الکترونیک

ماژول هایی که در بازار بسیار شناخته شده اند عبارتند از:

  • ماژول بلوتوث
  • ماژول اثر انگشت
  • ماژول وای فای
  • ماژول آمپلی فایر
  • ماژول فاصله یاب
  • ماژول تایمر
  • ماژول مبدل
  • ماژول esp
  • و…

این ماژول ها در دسته پرکاربرد ترین ماژول ها قرار دارند و دارای قیمت های نسبتا بالایی می باشند. قیمت ماژول الکترونیک براساس فاکتورهای خاصی تعیین می شود و یکی از مهمترین فاکتور های آن کاربرد ماژول الکترونیک می باشد.

انواع ماژول آردوینو نیز از دسته پرکاربردترین ماژول های الکترونیکی می باشند که در ادامه توضیحاتی را در مورد این دسته محبوب به شما ارائه می دهیم.

ماژول آردوینو

ماژول آردوینو در واقع بردی می باشد که جهت نمونه سازی ازآن استفاده می شود. این سخت افزار بسیار انعطاف پذیر می باشد. ماژول آردوینو دارای طرح ساده است و در عین سادگی کاربردهای بسیار مهمی را ایفا می کند. آردوینو در پروژه های شما کمک زیادی به شما خواهد نمود. دانشجویان و هنرمندان از ماژول آردوینو برای کارهای خود استفاده میکنند وتا بحال بهره های زیادی از این ماژول ارزشمند برده اند.

ماژول آردوینو
ماژول آردوینو

قیمت ماژول الکترونیک آردوینو هم بسته به نوع آن و دارا بودن کابل مخصوص است. پک های مخصوصی که دارای انواع ماژول های آردوینو می باشند به شما کمک خواهند کرد که پروژه های بسیار زیادی را با این ماژول ها به سرانجام برسانید. ورودی ها و خروجی هایی که در ابتدای این ماژول ها قرار گرفته اند، نقش مهمی در این بخش ایفا می کنند. ایجاد شدن این ماژول ها چیزی در حدود پنج سال زمان برد و در این زمان به بردهای کنترل کننده و پرطرفداری تبدیل شد.

بازار قطعات الکترونیک دارای قیمت های متفاوتی می باشد و انواع مختلفی را در این سال ها میتوان در این بازار مشاهده کرد. قیمت ماژول الکترونیک در طی این سال ها تغییرات بسیار زیادی را متحمل شده است و تقریبا قیمت ثابتی نداشته است.

قیمت ماژول الکترونیک
قیمت ماژول الکترونیک

مشکلات موجود در واردات ماژول الکترونیکی

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره کردیم یکی از رایج ترین مشکلات واردات ماژول های الکترونیکی، علاوه بر بالا بودن قیمت ماژول الکترونیک، عدم وجود ماژول الکترونیک اورجینال در بازار می باشد. خرید ماژول و سنسور اصل برای بسیاری از گروه ها از هر مسئله دیگری مهمتر است و اصل نبودن این قطعات می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. کم بودن ماژول های الکترونیکی در بازار هم می تواند هم برروی قیمت آن تأثیر زیادی داشته باشد و هم میزان عرضه ماژول ها در بازار را بسیار کمتر کند. این عامل باعث افزایش کاذب قیمت ماژول الکترونیک شده و اثر بسیار مخربی بر روی عملکرد پروژه ها خواهد داشت. قیمت ماژول الکترونیک به علت مشکلات موجود به سختی تعیین خواهد شد.

قیمت ماژول الکترونیک

قیمت ماژول الکترونیک، سال های زیادی می باشد که به یک معضل اساسی تبدیل شده است و میتوان گفت مهم ترین علت تغییرات قیمت ماژول الکترونیک، تصویب نشدن قیمت واحد و نبود نظارت کافی براین بخش می باشد. قیمت ماژول الکترونیک، از مرز کمتر از هزار تومان شروع می شود و بسته به نوع برند، اصل بودن آن و کاربرد ماژول تا مرز بیش از یک میلیون تومان هم قیمت دارد. معمولا ماژول های بسیار کاربردی دارای قیمت هایی در محدوده صد تا سیصد هزار تومان می باشند و این تفاوت قیمت به نوع ماژول از نظر واردات ماژول الکترونیک از خارج از کشور یا تولید آن در داخل کشور هم بستگی دارد. به طور کلی قیمت ماژول الکترونیک، به عوامل زیادی وابسته است که از مهم ترین موارد می توانیم به این عوامل اشاره کنیم:

برند ماژول و کاربرد ماژول به همراه اهمیت پروژه و نظارت موجود بر بازار ماژول الکترونیک همه این عوامل در کنار هم میتواند بر روی قیمت ماژول الکترونیک، تأثیرگذاری زیادی داشته باشند. واردات ماژول نسبت به سال های گذشته بسیار بیشتر شده است و این امر به علت کمبود مواد اولیه تولید این بردهای الکترونیکی می باشد. حقیقت این است که قیمت ماژول الکترونیک، در صورتی که به صورت وارداتی به داخل کشور وارد شده باشد، ممکن است بیشتر شود و این واردات دارای هزینه های بسیار زیادی است و دربرخی موارد هم امکان دارد برای شرکت های واردکننده ضرر اقتصادی هم داشته باشد. پس بهتر است برای رفع موانع تولید و واردات بهینه و مناسب اقدامات جدی شود تا مشکلات موجود در این زمینه به زودی برطرف شود.

هزینه های رایج در وارد کردن ماژول و عوامل تاثیر گذار بر قیمت ماژول الکترونیک

هزینه های زیادی در بخش واردات ماژول وجود دارد که شامل مواردی مثل خرید این ماژول از شرکت های طرف قرارداد که معمولا بیش تر هزینه ها مربوط به این بخش می شود. بسته بندی کردن ماژول ها و تعیین دقیق قیمت ماژول الکترونیک، از دیگر بخش های واردات این برد ها می باشد. حمل و نقل ماژول ها هم بخش بسیار پر هزینه ای می باشد و پرداخت گمرکی هم از آخرین هزینه های زیادی این روند می باشد. بخش توزیع از هزینه کمتری برخوردار است و انرژی و زمان بیشتری را می طلبد. قیمت ماژول الکترونیک را باید کارشناسان این حوزه تعیین کنند تا شما هزینه کمتری در هنگام واردات این بردها بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *Language